Follow Us On

Termoizolacja

Izolacje Thermano

Płyty THERMANO to nowoczesna termoizolacja przeznaczona do izolacji dachów skośnych, płaskich, ścian, posadzek, budynków rolniczych oraz dachów zielonych. Cechuje je najniższy współczynnik przewodzenia ciepła wśród materiałów izolacyjnych (λ = 0,023 (W/mK).

Płyty Thermano mogą zostać użyte na wiele sposobów

Termoizolacja dachów skośnych
Izolacja dachu z Thermano – płyty idealnie nadają się do montażu na dachach skośnych w budynkach nowych i remontowanych. Unikatową zaletą płyt jest możliwość montażu w wariantach: nakrokwiowym, podkrokwiowym i międzykrokwiowym (mieszanym).

Termoizolacja dachów płaskich
Thermano idealnie nadaje się do ocieplenia dachu płaskiego w budynkach nowych i remontowanych. Produkty Thermano to również znakomita izolacja dla dachów balastowych i zielonych. Płyty przystosowane są do montażu na wszystkich podłożach nośnych, m.in. na: krokwiach, blasze trapezowej lub stropie betonowym.

Termoizolacja ścian trójwarstwowych
Thermano idealnie nadaje się jako warstwa termoizolacyjna do izolacji ścian trójwarstwowych oraz ocieplenia ścian fundamentowych budynków nowych i modernizowanych.

Termoizolacja posadzek
Thermano, ze względu na użyty w rdzeniu materiał PIR, idealnie nadaje się do izolacji budynku – jako warstwa termoizolacyjna dla posadzek nieogrzewanych i ogrzewanych, balkonów, tarasów, a także w najbardziej wymagających konstrukcjach tarasów nad ogrzewanymi pomieszczeniami. Dodatkowo, płyty Thermano posiadają jako wierzchnią warstwę aluminium, dzięki czemu odbijają ciepło wytwarzane przez ogrzewanie podłogowe i kierują je do wnętrza budynku.

Termoizolacja budynków rolniczych
Thermano to płyty termoizolacyjne z rdzeniem z modyfikowanego poliuretanu (poliizocyjanurat – PIR) zapewniającego najniższy współczynnik przewodzenia ciepła wśród powszechnie materiałów stosowanych do ocieplenia budynków. Lambda starzeniowa o wartości λ = 0,023 (W/mK) gwarantuje superdocieplenie każdego budynku, przy zastosowaniu prawie dwukrotnie mniejszej grubości izolacji, w porównaniu z większością stosowanych materiałów. Właściwa termoizolacja budynków inwentarskich zapewnia: Płyty przystosowane są do montażu na wszystkich podłożach nośnych, m.in. na: krokwiach, blasze trapezowej lub stropie betonowym.

Termoizolacja dachów zielonych
Thermano to idealna izolacja dachów zielonych w systemie tradycyjnym, zarówno ekstensywnym (mchy, porosty, zioła, trawy), jak i intensywnym (krzewy, drzewka, drzewa).

TERMOIZOLACJA